Türk Futbol Forum
Beko Basketbol Ligi Tanıtım Hosgeldiniz
1-Foruma Moderatör Alımları Başladı.
2- Admin 'e Kadar Yükselme Şansınız Var.
3- Eğlence ve Bilginin Çıkış Noktası Burası.
4- Misafirken Sitemizden Faydalanma Oranınız %40 'dır.
5- Çıkış İçin "Do not display again" Tuşunu Tıklayınız
İYİ FORUMLAR
Türk Futbol Forum
Beko Basketbol Ligi Tanıtım Hosgeldiniz
1-Foruma Moderatör Alımları Başladı.
2- Admin 'e Kadar Yükselme Şansınız Var.
3- Eğlence ve Bilginin Çıkış Noktası Burası.
4- Misafirken Sitemizden Faydalanma Oranınız %40 'dır.
5- Çıkış İçin "Do not display again" Tuşunu Tıklayınız
İYİ FORUMLAR
Türk Futbol Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türk Futbol Forum - En İyi Türk Futbol Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Beko Basketbol Ligi Tanıtım

YazarMesaj
Ultimate7
Webmaster
Webmaster
Ultimate7

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 34
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 30/09/10
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : Niğde

Beko Basketbol Ligi Tanıtım Empty
MesajKonu: Beko Basketbol Ligi Tanıtım   Beko Basketbol Ligi Tanıtım EmptyCuma Ekim 01, 2010 12:38 am

Beko Basketbol Ligi (T.B.L.), 1966 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından kurulan ve Türkiye'de en üst düzey profesyonel basketbol ligi. Genel olarak "Türkiye 1. Erkek Basketbol Ligi"'nin Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından kabul edilen ismi. Bayanlar 1. Ligi için TBBL (Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi) ismi kullanılmaktadır. Aynı zamanda ULEB' e göre Avrupa'nın en güçlü 5. ligidir.1966 - 1967 sezonunda Türkiye Deplasmanlı Basketbol Ligi adı ile kurulan ligin ilk şampiyonluğunu Altınordu S.K. basketbol takımı kazandı.2007 - 2008 sezonunda Türk Telekom S.K.'yı finalde yenerek bu ünvana üst üste ikinci kez ulaşan Fenerbahçe Ülker aldı. Son şampiyonluğu ise 2009 - 2010 sezonunda Efes Pilsen S.K.'yi finalde yenen Fenerbahçe Ülker kazandı. Türkiye Basketbol Federasyonu ile Arçelik A.Ş. arasında 4 Ekim 2006 tarihinde imzalanan anlaşmaya göre Türkiye Basketbol Ligi 'nin ismi 2007 - 2008 sezonundan itibaren 4 yıllığına Beko Basketbol Ligi olarak değiştirilmiştir.Digiturk, 14 Ağustos 2008 tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu'nun açmış olduğu ve NTVSpor ile D-Smart'ında katıldığı tüm maçların yayın hakları ihalesini 13.5 Milyon Dolar'a kazanarak, Türkiye Basketbol Ligi'ndeki 2008-09 ve 2009-10 sezonlarının maçlarını yayınlama hakkına sahip oldu.[11][5][12]2008 - 2009 sezonunda; Euroleague'de Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen S.K., ULEB Eurocup'ta Türk Telekom B.K., Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka, EuroChallenge'da Antalya Büyükşehir Belediye, Bandırma Banvit olmak üzere toplam yedi takım Avrupa kupalarında Türkiye'yi temsil edecektir.2008 - 2009 sezonunda normal lig maçları 18 Ekim 2008 tarihinde başlayıp, 10 Mayıs 2009 tarihinde son bulacaktır. Play-off müsabakaları ise 15 Mayıs 2009 - 26 Haziran 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

Beko Basketbol Ligi Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Milan Tanıtım